چت روم ها مجالی برای بیان احساسات

 

chat.jpgیکی از ابزارهای بسیار قوی ارتباطی اینترنت چت است که استقبال بسیار گسترده از آن در سراسر دنیا توجه محققان حوزه های جامعه شناسی ، فرهنگ ، ارتباطات و روانشناسی را به خود جلب کرده وهنوز یک اجماع کلی در مورد اثرات روانی و اجتماعی و کارکردهای آن به وجود نیامده است و یکی از حوزه های بسیار مناقشه بر انگیز دنیای مجازی می باشد
چت به معناي گپ زدن ، اخطلاط ، گفتگوي خودماني يا دوستانه و صحبت میباشد


چت در واقع محيطي مجازي است كه افراد در آن مي توانند به وسيله تايپ(نوشتاري) يا صدا يا تصوير با يكديگر تبادل نظر كنند افراد به نیات مختلف وارد چت روم ها می شوند :عده ای به علت نوع اعتقادات فکری ، ارتباط خارج از چهارچوب خانواده با جنس مخالف را درست نمی دانند ، فضای چت را محیط مناسبی برای تخلیه هیجانات روحی و ارضای نیازهای غریزی بدون زیر سوال رفتن عقاید خود می دانند .همجنین عده ای به دلایلی چون ضعف ارتباطی ، آشنا نبودن به قواعد کار و .. توانایی برقراری رابطهباجنس مخالف را ندارند ، در چت روم ها با نام ها و اطلاعات نادرست و جذاب اقدام به برقراری رابطه با جنس مخالف می کنند .زوج یابی اینترنتی نیز پدیده ای جدید و در حال گسترش است و جوانان به منظور آشنایی با همسر آینده خود وارد چت می شوند و معمولا اینگونه آشنایی ها به ازدواج می انجامد .

عده اي هم افراد سود جو و روان پريش و بيمار تشكيل مي دهند و با توجه به اينكه بيشتر كاربران چت روم را افراد نا آشنا به واقعيت هاي اجتماعي تشكيل مي دهند ، افراد سود جو و فرصت طلب ، حضور گسترده اي در چت روم دارند و به اغفال جوانان و جذب آنها به گرو هاي فساد ، فروش مواد مخدر و قوادي گري مي پردازند.برخي از مرداني كه تمايل به رفتارهاي پر خطر دارند ، در چت روم ها به دنبال زنان ويژه هستند و سركردگان تيم هاي فساد با حضور در چت روم ها و جلب اعتماد جوانان (به خصوص دختران) ، در دراز مدت آنها را به خانه هاي فساد هدايت مي كنند علاوه بر اين برخي مردان و زناني كه از اختلالات رواني رنج مي برند و تمايل به همجنس گرايي دارند در چت روم ها حضور دارند و از طريق گفتگوي مجازي و بيان بي پرده مسايل جنسي و شهواني ، از نظر روحي ارضا مي شوند ، عده اي از آنها افراد نزديك به به تمايلات همجنس خواهانه را يافته و با ردو بدل كردن شماره تلفن ، به برقراري روابط نزديكتري مي پردازند.

برخي از افراد ميانسال كه به دلايلي چون تاهل و بد دانستن ارتباط دوستانه با جنس مخالف ، كهولت سن و.. امكان و توانايي برقراري ارتباط دوستانه با جنس مخالف را ندارند ، از طريق چت رومها با ديگران خصوصا جوانان آشنا مي شوند و اكثرا نيز خود را جوان تر از ژانچه كه هستند نشان مي دهند .

جوانان ، مردان و زنان تنها ، بيشترين كاربران چت رومها را تشكيل مي دهند و افراد منزوي ، مشتريان ثابت چت روم ها هستند و در مجموع تعداد زيادي از جواناني كه ازافسردگي رنج مي برند ، افراد منزوي ، گوشه گير و تنها ، حضور گسترده اي در محيط هاي گفتگوي مجازي دارند و با توجه به اينكه در چت روم ها نيازي به رعايت چهارچوب ها و استانداردهاي رايج در روابط ميان فردي و اجتماعي نيست ، به راحتي با ديگران ارتباط برقرار مي كنند به طوري كه در بسياري از چت رومها تعدادي از كاربران از اعضاي ثابت و هميشگي آنجا هستند و معمولا نيز يكديگر را به نام و آدرس مي شناسند .

گذشته از كساني كه نيازهاي جنسي و رواني شان را به چت روم ها مي كشانند ، عده اي از افراد به قصد مزاح و فريب ديگر كاربران وارد چت روم ها مي شوند و از دادن اطلاعات غلط و دست انداختن ديگران لذت مي برند دسته قليلي از اساتيد دانشگاه ، دانشجويان و نيروهاي اطلاعاتي نيز به قصد آشنايي با عقايد و افكار مختلف ، نظرات گوناگون و برقراري گفتگوي صريح و بي پرده با مردم وارد محيط هاي گفنگوي مجازي مي شوند .

عده اي نيز از سر كنجكاوي و براي آشنايي با اين تكنولوژي وارد چت روم ها مي شوند و علاوه برآن در سال هاي اخير تعداد كارمندان ادارات و موسسات اداري كه در ساعات اداري !!! به چت و گفتگوي اينترنتي مي پردازند، به شدت افزايش يافته است .

Advertisements

3 Comments

  1. sdfsdfdsfsdfsdfsdf

  2. سلام

  3. سلام به خودم دو.باره به خودم باز هم به خورم در انتها باز هم به خودم ته مونده هاش هم مال شما من شوکان مورتال امپراتور مسابقات فنا ناپذیر به شما ها افتخار داده ام تا با من صحبت کنید پسر و دختر هم ندارد مخالف تعویض نژادی هستم ولی ترجیهآ دختر های خوش گل مانکن توپل موپول سینه درشت کون کپل بیان پسر ها کنار البته ترجیها در ضمن به جاده خاکی هم نروید چون سریعا آسفالت می شود. پسر و دختر هم ندارد گقتم مخالف تبعیض نژادی هستم . خوب هالا دختر ها حمله به طرف عشق دلتون شوکان .
    noT REMEBER BOY I LOVE GIRLS AND WOMEN
    BEST UPLOAD BY SHOKAHANMORTAL EMPRATOR FOR YOU


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s